Zincirkıran Mimarlık - Mühendislik

Örnek tanitim yazisi talepleriniz arasinda ilk sirayi örnek hakkimizda yazisi almakta. Standart bir sitenin baslangiç asamasinda mutlaka olmasi gereken sayfalarin basinda hakkimizda (about me) gelmektedir. Hemen belirtelim ki site kurulumu sirasinda örnek olarak hazirlanmis ve hazir metin ve sablonlar kullanmak büyük bir hata olacaktir. Bu metinlerin ve sablonun düzenlenip, degistirilmesi durumu degistirmez. Ideal bir hakkimizda sayfasi nasil olmalidir? sorusuna yanit aramadan önce hakkimizda sayfasi neden çok önemlidir ona kisaca deginelim.

Hakkimizda Sayfasi Neden Çok Önemlidir?

Potansiyel müsteriler, isverenler veya baska gezginler, siteniz ve/veya kurumunuz hakkinda daha fazla bilgi edinmek için “Hakkimda” sayfanizi okumaktadir. Hakkimizda sayfasi, kurumsal veya bireysel sitelerin okurla tanisma platformundaki kendini tanitma bölümüdür. Kimiz? Ne is yapariz, niçin ve nasil yapariz veya isimizi nerede kimler için yapariz gibi sorular bu bölümde yanit bulmaktadir. Bu açidan bakildiginda siteniz veya kurumunuzun marka degerini burada sergileme sansiniz olur. Iyi hazirlanmis bir about me sayfasi sitenizi benzerleri arasinda otorite konuma getirebilir. Buna karsin, islevsiz veya ilgisiz bir hakkimizda sayfasi size trafik kaybettirebilir. Ideal özellikler tasiyan ve yaptiklarinizi, yapacaklarinizi en dogru ve etkili sekilde anlatarak hazirlanmis bir sayfa güvenlik açisindan çok önemlidir. Çok basit bir kural vardir: Ciddiye alinmak için ciddiye almalisiniz.

Ideal Bir Hakkimizda Yazisi Nasil Olmalidir?

‘Hakkimda’ sayfasi hazirlamak için 5N 1K yöntemi kullanmak istenilen özellikleri saglayacaktir. Hazirlanacak sayfada, Kim? Ne? Nerede? Ne Zaman?, Nasil?, Niçin? sorularinin yanitlarinin anlasilir sekilde verilmesi önemlidir.

Anlatim sade ve anlasilir olmalidir. Sözcükler özenle seçilmeli, farkli anlamlara gelebilecek sözcükler yerine kurumunuzu ve yaptiginiz isi anlatmaya yönelik olmalidir. Dil bilgisi kurallarina dikkat edilmelidir. Yazi dilinden çok konusma dilini kullanmak daha etkili olacaktir ancak bunu yaparken dil ve anlatim niteliginden ödün vermeyin. Çok uzun veya çok kisa metinlerden kaçinmak gerekir. En iyisi 250-300 kelime arasidir. Bundan fazlasi okuyanlari sikar. Mütevazi olmak her zaman etkilidir. Yaptiklarinizi, ideallerinizi coskulu fakat mütevazi bir dille anlatin.

Sayfaya bir görsel etkilemek gerekir. Bu görselin kendi özgün tasarim ya da kendinize ait fotograf olmasina dikkat edin. Kurum / sirket sloganiniz varsa mutlaka ekleyiniz.

Erisilebilirlik ve nominalizm vazgeçilmez olmalidir. Hakkimizda sayfasina iletisim baglantilarini da eklemeyi unutmayin. Degisen bilgileri zamaninda güncelleyin…

Hakkımızda